Bowling - Družba Vodňany

V našem bowlingovém centru si můžete zahrát na 4 drahách. Obsluha Vás seznámí s pravidly hry a po celou dobu se bude starat o Vaše občerstvení. Nejen nápoje všeho druhu, ale i naše pizza Vám jistě zpříjemní Váš sportovní zážitek.

Nabízíme zdarma možnost zapůjčení bowlingové obuvi.

APLIKACE PRO VÁŠ MOBILNÍ TELEFON!


Stručná pravidla bowlingu

Bowling je sport, kdy se hráč snaží hozenou bowlingovou koulí srazit co nejvyšší počet z deseti kuželek umístěných na konci dráhy.

Bowlingová dráha má obdélníkový tvar o rozměrech 18,29 délky (od čáry přešlapu do středu první kuželky) a 1,05 šířky. Na konci dráhy stojí deset kuželek uspořádaných do trojúhelníku s jedním vrcholem k hráči. Povrch dráhy je vyroben z lakovaného dřeva a je ošetřen olejem. Bowlingová kuželka je vysoká 38 cm a její váha je kolem 1,5 kg. Na sražení kuželek se používá plastová koule ( hmotnost je udávána v librách). Existují koule o různě velikosti a hmotnosti v rozmezí 6 až 16 liber. Obvod bowlingové koule nesmí být větší než 68,6 cm a její hmotnost 7,25 kg. Koule má pro snadnější uchopení tři otvory na prsty.

Hraje se na deset kol (frame). V každém kole (s výjimkou posledního) se snaží hráč dvěma hody srazit deset kuželek na konci dráhy. Pokud se mu toto podaří na první pokus (strike) druhý hod již nehází a ve hře pokračuje další hráč. V desátém kole při sražení všech kuželek druhým hodem (spare), hází hráč ještě jednou a pokud kuželky srazí prvním hodem, má ještě další dva hody.

Každá sražená kuželka přináší hráči jeden bod. Když hráč hodí strike připočítávají se mu k hodu body z následujících dvou hodů dalšího framu , v případě sparu se připočítávají body z prvního hodu následujícího framu. V jedné hře lze tedy maximálně dosáhnout 300 bodů (12 po sobě jdoucích striků).

Bowling je stará hra, neboť bowligové koule a kuželky byly nalezeny již v hrobě egyptského panovníka z roku 5200 před Kristem.

Fotografie našich bowlingových drah najdete ve fotogalerii